SOUTĚSKY - HŘENSKO

Na řece Kamenici najdete hned několik soutěsek, nacházejících se blízko obce Hřensko. Dvě nejslavnější soutěsky se nazývají Divoká a Edmundova…

Edmundova soutěska:

  • Provozní doba 03.04. – 04.10. :  9 – 18 hodin – poslední loďka směr Mezná jede v 17:30, z Mezné směr Hřensko v 18:00 od 05.10. do 01.11. jsou odjezdové hodiny o jednu hodinu kratší tedy směr Hřensko 17:00 a směr mezná 16:30
  • Vstupné: dospělí 80 Kč, děti (3-15 let), důchodci, invalidé, pes s náhubkem 40 Kč
  • Kočárky se přepravují zadarmo, jízdní kola se nepřepravují

View the embedded image gallery online at:
http://apartmanypetra.cz/nase-tipy#sigFreeId3035b1a196

Divoká soutěska:

  • Provozní doba 03.04. – 04.10. : 9:00 – 17:00  – poslední lodička jede ze Hřenska směr Mezní Louka v 16:30, z Mezní  Louky směr Hřensko v 17:00 od 05.10. do 01.11. jsou pak odjezdové hodiny o jednu hodinu kratší tedy směr Hřensko 16:00 a směr Mezní Louka 15:30.
  • Vstupné: dospělí 60,- Kč, děti a důchodci 30,- Kč, pes s náhubkem zdarma, invalidé ZTP 30, – Kč
  • Kočárky se přepravují zadarmo, jízdní kola se nepřepravují

PRAVČICKÁ BRÁNA

Pravčická brána, kterou najdeme v divoké přírodě Českého Švýcarska nedaleko hranic s Německem, je největším přirozeným skalním mostem na našem kontinentu. Z okolních vyhlídek je překrásný pohled nejen na impozantní skalní útvary, ale i do širokého okolí.

 

View the embedded image gallery online at:
http://apartmanypetra.cz/nase-tipy#sigFreeId4a95a14996

VYHLÍDKA BELVEDER

Hotel Belveder se nachází v divukrásné, turisticky atraktivní oblasti Českého Švýcarska, mezi Děčínem a hraničním přechodem Hřensko, v obci Labská Stráň. Hotel stojí u stejnojmenné vyhlídky, která byla vybudována v 18. století na 180m vysoké pískovcové skále. Odsud je krásný pohled na kaňon řeky Labe, a zároveň patří mezi nejstarší dochovalé vyhlídky v oblasti.

ZÁMEK DĚČÍN

Zámek Děčín je zámek v Děčíně na skále na pravém břehu Labe, nad soutokem Labe a Ploučnice. Je chráněn jako kulturní památka České republiky. Na dnešní zámecké skále již v 10. století vybudovali Přemyslovci dřevěné hradiště sloužící jako správní a obranné středisko. V 13. století byl místo hradiště vybudován gotický kamenný hrad na kontrolu lodí plujících po Labi. Rod Bünau přestavěl v 16. století hrad na renesanční zámek. Po třicetileté válce odmítl Rudolf z Bünau přestoupit ke katolické víře, odešel do Saska, a zámek prodal v roce 1628 Kryštofu Šimonu z Thunu. Thunové ho přestavěli na barokní zámek, obklopený zahradami, a v 18. století do klasicistní, dnešní podoby.

 

View the embedded image gallery online at:
http://apartmanypetra.cz/nase-tipy#sigFreeId11ae73ec45

ZOO DĚČÍN

Zoo Děčín je zoologická zahrada nacházející se na okraji města Děčín v severozápadní části města Podmokly a svou rozlohou se řadí k nejmenším v České republice. Rozkládá se na vrchu Pastýřská stěna, obklopena městským lesoparkem. Oddělenou expozicí děčínské zoo jsou Rajské ostrovy nacházející se nedaleko zoo, cca 700 metrů od zoo v centru města.

PASTÝŘSKÁ STĚNA

Napodobenina hradu je postavena na 150 metrové skále na levé straně řeky Labe s nádherným výhledem na město Děčín a Děčínský zámek tyčící se na skalním ostrohu přímo naproti přes řeku Labe.

AQUAPARK DĚČÍN

Aquapark Děčín je jedním z nejmodernějších rekreačně-sportovních komplexů s termální vodou v České republice. Zahrnuje krytou a venkovní část. Díky termální vodě je možno využívat venkovní bazény celoročně.